از کاشی بین کابینتی تبریز برای سنگ قبر صدام حسین استفاده کردند

کاشی بین کابینتی تبریز و سرامیک حدود 5000 سال پیش در خاورمیانه متولد شد. اولین کاشی بین کابینتی تبریز‌ها تخته‌های سفالی کوچکی بودند که در آن قوانین یا وقایع تاریخی حک می‌شد که می‌خواستند جاودانه کنند.

از این «کتاب‌های ابتدایی» سرامیکی، سپس با لعاب دادن و تزئین کاشی بین کابینتی تبریز‌ها قبل از پختن و سپس استفاده از آن‌ها به عنوان پوشش دیوار در ساختمان‌های مقدس و مقبره‌ها، به سمت کارکردهای تزئینی رفتند.

از خاورمیانه، با گسترش اسلام، کاشی بین کابینتی تبریز ها وارد اسپانیا و جنوب ایتالیا شد و استفاده از آنها در سراسر اروپا گسترش یافت.

صنعتی شدن فرآیند تولید و مجموعه ای از نوآوری ها باعث شده است تا محصولاتی با عملکرد هر چه بیشتر توسعه یابد. تا جایی که امروزه کاشی بین کابینتی تبریز ها به اشیاء واقعی طراحی داخلی تبدیل شده اند. آیا می خواهید تاریخچه و تکامل کاشی بین کابینتی تبریز و سرامیک را بدانید؟ او اینجاست:

 

فرآیند تولید کاشی بین کابینتی تبریز و سرامیک شامل مراحل مختلفی است که به خاک رس، مخلوط و آسیاب شده، اجازه می دهد تا به ظروف سنگی فشرده و مقاوم تبدیل شود.

اولین نکته این است که با استخراج از معادن کشورهای مختلف (انگلستان، ترکیه، روسیه…) ترکیب مناسبی از خاک رس، کائولن و فلدسپات را پیدا کنید.

هنگامی که مخلوط مناسبی از خاک رس به دست آمد، آنها را ریز آسیاب می کنند تا پودر بسیار ریز به دست آید که به آن اتمیزه می گویند.

محصول خشک شده با اسپری برای به دست آوردن “کاشی بین کابینتی تبریز خام” فشرده می شود.

در نهایت این اسلب های خام خشک می شوند و سپس در کوره با درجه حرارت و مدت زمانی که بسته به کیفیت محصول به دست آمده متفاوت است پخته می شوند.

پس از پخت، کاشی بین کابینتی تبریز ها می توانند تحت فرآیندهای دیگری مانند صاف کردن لبه ها یا صاف کردن سطح قرار گیرند.

سپس جعبه می شوند و ارسال می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.