با خوردن شکلات مغزدار خارجی دیگر نگران آینده فرزندتان نباشید

مقاومت به انسولین زمانی رخ می دهد که سلول های بدن به هورمون انسولین پاسخ نمی دهند. مقاومت به انسولین می تواند باعث افزایش غیرطبیعی گلوکز خون شود که می تواند منجر به پیش دیابت و دیابت نوع 2 شود.

شایان ذکر است یک مطالعه 6 ماهه در سال 2018 رابطه بین مصرف منظم شکلات مغزدار خارجی و سطح گلوکز خون را در بین افراد اسپانیایی تبار مورد بررسی قرار داد.

یافته های تحقیق نشان می دهد که خوردن 48 گرم شکلات مغزدار خارجی 70 درصد در روز ممکن است به کاهش سطح گلوکز ناشتا و کاهش مقاومت به انسولین کمک کند.

عملکرد مغز
خوردن شکلات مغزدار خارجی ممکن است عملکرد مغز را بهبود بخشد و به پیشگیری از بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون کمک کند.

یافته‌های یک مطالعه کوچک در سال 2018 نشان می‌دهد که فلاوانول‌های موجود در شکلات مغزدار خارجی ممکن است باعث افزایش انعطاف‌پذیری عصبی شود، که توانایی مغز برای سازماندهی مجدد خود، به ویژه در پاسخ به آسیب‌ها و بیماری‌ها است.

یک مطالعه در سال 2016 ارتباط مثبتی بین مصرف منظم شکلات و عملکرد شناختی شناسایی کرد. با این حال، محققان داده‌ها را از نظرسنجی‌ها جمع‌آوری کردند و مجبور بودند بر میزان مصرف شکلات‌های خود گزارش‌شده تکیه کنند، بنابراین نتوانستند نتیجه‌گیری قطعی از این یافته‌ها بگیرند.

تنوع میکروبیومی
خوردن شکلات مغزدار خارجی ممکن است برای میکروبیوم روده مفید باشد که می تواند به هضم غذا کمک کند.

یک مطالعه در کره جنوبی در سال 2022 منتشر شده در مجله بیوشیمی تغذیه نشان داد که خوردن شکلات مغزدار خارجی با افزایش تنوع میکروبیوم روده مرتبط است.

نتایج تحقیقات آنها همچنین نشان داد که خوردن 85 درصد شکلات مغزدار خارجی  ممکن است با خلق و خوی همبستگی مثبت داشته باشد. محققان این مزیت را به افزایش تنوع میکروبیوم نسبت دادند که می تواند بر خلق و خوی از طریق محور روده-مغز تأثیر بگذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.